Description
This product is a rack for mounting equipment, offering a convenient design with castors and feet.
APC Easy Rack 42Ux600x1200 Roof/Side panel/castors/feet No Bottom 4Brackets…
Disponible (Expédition Directe Distributeur)
This product is a rack for mounting equipment, offering a convenient design with castors and feet.




| Caractéristiques | |
|---|---|
| Capacité du rack | 42U |
| Type | Rack autonome |
| Capacité de charge maximale | 1199,75 kg |
| Capacité de poids maximum (qui roule) | 599,65 kg |
| Couleur du produit | Noir |
| Panneaux latéraux fournis | Oui |
| Roues castor | Oui |
| Pré-assemblé | Oui |
| Certification | EIA-310E, UL 2416, UL 60950-1 |
| Poids et dimensions | |
| Taille (impériale) | 48,3 cm (19") |
| Largeur | 600 mm |
| Profondeur | 1200 mm |
| Hauteur | 1991 mm |
| Poids | 108,6 kg |
Avis
Il n’y a pas encore d’avis.